Reference a doporučení

Z referencí a doporučení od klientů si můžete udělat představu, jaký bude výsledek a průběh spolupráce. 

Tvorba webových stránek, webdesign a konzultace

Pavel Slánský, Dřevoservis.cz, o spolupráci se mnou napsal: Pan Lukáš Vik ochotně a rychle provádí jakékoliv mnou navržené úpravy na mém webu. Určitě ho doporučuji jako spolehlivého a kreativního web designéra a programátora.

Milan Hašek, Gaplox, o spolupráci se mnou napsal: Pan Vik nám navrhl layout webového formuláře pro naše klienty. Spolupráce byla velmi profesionální a rychlá. Navržený layout byl dotažen do konce po všech stránkách a neměli jsme tak z naší strany již téměř žádné připomínky. Spolupráci s pane Vikem bych doporučil. Pokud budeme v budoucnu opět potřebovat tyto služby, určitě se na něj obrátíme.

Miele Zu, majitel několika serverů, o spolupráci se mnou napsal: S Lukášem mám zkušenosti ze dvou projektů a musím uznat, že jeho citlivé vnímání je plus pro nás. Lukáš ukázal svou kreativitu v projektu www.herbi.cz. Na webu www.letaky-slevy.cz dokázal udržet svou metu i když šlo o jinou formu propagace a nebylo v zadání de facto nic. Lukáše doporučuji, je to schopný grafik a designér a slušný člověk.

Libor Šulc, manažerský poradce, o spolupráci se mnou napsal: Pan Lukáš Vik mi velmi profesionálně připravil a k mé velké spokojenosti na klíč zhotovil nový web, který funguje jako účinný nástroj, který jsme s panem Vikem krok za krokem stavěli tak, jak se nový projekt stavět má. Přístupu i pracovnímu nasazení pana Vika se nedá nic vytknout. Se mnou jako člověkem, který téměř nic neví o tvorbě nových webových stránek, měl trpělivost a vše mi vysvětlil. Protože se věnuji manažerskému a osobnímu poradenství, vím, že správný člověk na správném místě je to nejcennější. Mohu vřele pana Vika doporučit s klidným svědomím opravdu každému.

Michal Vrba, HVH nábytek, o spolupráci se mnou napsal: Touto cestou bych rád poděkoval Mgr. Lukáši Vikovi za odvedenou práci pro společnost Nábytek H.V.H. Zadával jsem nové logo a webové stránky s možností celkové obsluhy webu a galerie fotek. Profesionální přístup a zkušenosti s tvorbou webových stránek ve spojení s všeobecnou znalostí problematiky internetu a znalost požadavků na vyhledávání, to vše mě při prvním jednání přesvědčilo o kvalitách dodavatele. Jsem velice spokojen s grafikou a profesionálně odvedenou prací za příznivou cenu. Také obsluha webových stránek je prostřednictvím redakčního systému snadná a rychlá. Po spuštění nového webu a optimalizaci byl zaznamenán nárůst přistupujících zákazníků na webové stránky. Vše, co bylo v zadání, je naplněno nad očekávání. Spolupráce s Mgr. Lukášem Vikem si vážím a doporučuji všem, kteří chtějí kvalitu s profesionálním přístupem. Poznámka: reference napsána v době, kdy byl Michal Vrba spolumajitelem firmy Nábytek H.V.H.

Petra Marková, programátor v Ruby on Rails, o spolupráci se mnou napsala: S Lukášem Vikem spolupracuji již několik let na tvorbě webových stránek, e-shopů a dalších webových aplikacích. Nejenže je Lukáš výborný webový návrhář, ale také se orientuje v SEO, programování a celkové uživatelské přívětivosti aplikací. Oceňuji také jeho výbornou komunikaci s klienty i se mnou jako s programátorem, protože ví, jak problém programátorovi popsat. Vždy byl schopen najít řešení. Doporučuji!

MUDr. Martin Kloud, plastický a estetický chirurg, o spolupráci se mnou napsal: Při tvorbě mých webových stránek pan Lukáš Vik projevil to, čeho si cením i ve svém oboru. Je to: profesionální přístup, pozorné naslouchání představám klienta, ale zároveň i výrazná a osobitá invence, přesnost, rychlost, kreativita a cit pro detail. Pan Vik se kompletně postaral nejen o vlastní webový design včetně tvorby loga a uživatelsky příjemného způsobu editace, ale vyřídil i administrativní úkony spojené s vlastnictvím domény, zajistil pro mne emailovou a analytickou aplikaci a rovněž mi navrhl velmi pěkné vizitky, u nichž následně obstaral jejich výrobu a dodávku na klíč. Jsem upřímně rád, že při hledání mého webdesignéra padla má volba právě na pana Lukáše Vika.

Ing. Hana Králová, Cobb grily, o spolupráci se mnou napsala: Před několika lety jsme se rozhodli vytvořit e-shop a hledali jsme spolehlivého, přemýšlivého člověka, který by dal dohromady nejen grafickou stránku věci, ale měl by i zkušenosti s tvorbou e-shopu ve spojení s všeobecnou znalostí problematiky internetu a vyhledávání. Měla jsem štěstí, že jsem se setkala právě s Mgr. Lukášem Vikem. Jeho profesionální přístup, schopnost naslouchat zákazníkům, osobitá invence a smysl pro detail vedou k vynikajícímu výsledku. Také oceňuji jeho komplexní služby od zadání práce, přes zajištění výroby až po dodávku, a to vždy v dohodnutém termínu. Spolupráce s ním je pro mne vždy příjemná a přínosná.

Alena Mudrochová, prodejce tradičních dřevěných hraček, o spolupráci se mnou napsala: Oceňuji aktivní komunikaci s panem Lukášem Vikem. Přesvědčil mě o tom, že ho práce nejenom baví, ale také jí rozumí. Správnými otázkami se snaží porozumět klientovi a pochopit jeho vizi. Pan Vik mi poskytl poradenství při výstavbě mého webu Dřevohračka. Určitě bych ho doporučila dalším klientům.

Miroslav Knápek, programátor, o spolupráci se mnou napsal: Pan Lukáš Vik pro mne dělal již několik designů webů. Vždy jsme se dokázali domluvit k oboustranné spokojenosti a co více, také ke spokojenosti klienta.

Marian Kadlec, projektový manažer webových projektů a UI/UX designér, o spolupráci se mnou napsal: Spolupráce s Lukášem je vynikají a příkladná. Zpracování je na vysoké úrovni, stejně jako ochota a profesionální přístup. Lukáše mohu jen doporučit.

Zuzana Bartůšková, daňový poradce, účetní specialista, lektor kurzů se zaměřením na účetnictví a daně, o spolupráci se mnou napsala: Lukáš nám navrhoval nové logo, grafiku webových stránek a vizitky. K práci přistupoval velmi odpovědně a precizně. Podařilo se mu vystihnout přesně náš styl a cílové klienty místo toho, aby nám jen nutil módní trendy. Celou dobu spolupráce aktivně komunikoval a práci předal ve sjednaném termínu

Lukáš Pítra, SEO & PPC specialista a konzultant, o spolupráci se mnou napsal: Lukášovu práci jakožto grafika bych rád doporučil všem, kdo ke svému projektu potřebují spolehlivého a přemýšlivého člověka. Na vzájemné spolupráci jsem si cenil Lukášovy samostatnosti a aktivního přístupu. Není jeden z těch, kteří by s rukama složenýma v klíně čekali na zadání, a pak ho otrocky „překreslili“ – naopak se umí často a správně ptát, nad požadavky konzultantů i klientů přemýšlí, a přichází se zajímavými nápady. Samozřejmostí je u něj stavovská profesionalita – držení termínů, bezproblémová komunikace a zodpovědnost.

Tvorba a vydání elektronických knih

Robert Vlach, podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze, o spolupráci se mnou napsal: Lukáš Vik pro nás v rekordním čase vytvořil 2 verze sborníku literární soutěže pro čtečky elektronických knih ve formátu ePub a Mobi. S celkovou spoluprací i Lukášovým přístupem jsem byl maximálně spokojen. Problematice e-knih evidentně po technické stránce velmi dobře rozumí a má v tomto oboru také praktické zkušenosti. Doporučuji!

Madla Čevelová, Marketingová čarodějnice, o spolupráci se mnou napsala: Lukáš Vik pro mě zajistil veškerý servis spojený s vydáním mých dvou e-knih. Grafickou úpravu, převod do různých formátů, ISBN i prodej na Databook.cz i dalších portálech. S jeho prací jsem byla velmi spokojená. Vše proběhlo spolehlivě, včas a přesně dle dohody. S dalšími e-knihami se na něj opět ráda obrátím.

Petr Čmerda, nakladatel e-knih DriftBooks, o spolupráci se mnou napsal: Lukáš Vik pro nás zpracovává e-knihy. Spolupráci s ním mohu doporučit, a to ze dvou hlavních důvodů: 1) Osobní přístup, který je v dnešní době poměrně vzácný; zakázku nejen zpracuje, ale je schopen si o ní s vámi i promluvit, případně doporučit postup, který věci pomůže. 2) Dodržuje termíny, což je zdánlivá samozřejmost, kterou však mnoho firem zrovna nectí 🙂

Martin Hobrland, nakladatelství Concept42, o spolupráci se mnou napsal: Spolupráce s Lukášem na výrobě elektronických knih byla velmi příjemná a korektní. Všechny změny byly zapracovány téměř obratem a s výsledkem jsme naprosto spokojeni. Co na mě velmi pozitivně zapůsobilo, je perfekcionismus (logicky pramenící z odborné způsobilosti), se kterým jsme spolu řešili vyloženě drobné technické úpravy. V neposlední řadě je třeba vyzdvihnout i vcelku ojedinělý osobní přístup.

Salma Blanco, autorka romantických příběhů, o spolupráci se mnou napsala: Pana Lukáše Vika a jeho firmu Databook jsem si vybrala po dlouhém hledání toho nejlepšího, co může trh nabídnout. Jsem člověk, který se nespokojuje s průměrností a s tím, aby věci byly udělány jen tak, že jsou udělány. Upřednostňuji preciznost a perfektnost. Právě z tohoto důvodu jsem si pro vydání své knihy zvolila firmu Databook. Zaujaly mne jejich profesionální webové stránky, přehlednost nabídky, cena. Dalším příjemným překvapením pak byla vstřícnost a ochota, výborná komunikace a rychlost vyřízení zakázky. Od prvního e-mailového kontaktu (v podstatě mého prvotního zběžného dotazu) až po vystavení knihy v e-shopu, uběhlo pouhých deset dní! Dále oceňuji propagační činnost při prodeji mé knihy a celkovou perfektní spolupráci. Jsem s odvedenou prací maximálně spokojena a s klidným svědomím doporučuji tohoto vydavatele dalším zájemcům.

Ing. Otto Horský, geolog a spisovatel, o spolupráci se mnou napsal: Pan Lukáš Vik se na mě nedávno obrátil, že se seznámil s některými mými knihami vydanými v papírové formě. Rád by je vydal v elektronické podobě, protože podobných knih, zabývajících se populárně vědeckou formou aktivitami našich předních expertů v zahraničí, je na knižním trhu málo. A pokud jsou, většinou jde o knihy cenově málo dostupné pro studenty a širokou veřejnost. Pochopil jsem ihned, že elektronická kniha vzhledem ke své relativně nízké ceně nejen může vyplnit tuto mezeru, vyplývající z ekonomických možností široké populace, ale nabízí zájemcům o tuto problematiku i možnost podrobného studia, například zvětšení důležitých detailů na obrazovce, jako jsou geografické či geologické mapy, fotografie, grafy či tabulky. Protože v mém případě se zároveň jedná o knihy cestopisné s podrobným komentářem k některým světovým lokalitám (Machu Picchu, jezero Titicaca, Tiwanaku v Bolivii, vodopády Iguazú, Chichen Itzá v Mexiku aj.), je třeba si knihu vzít na výpravu či návštěvu lokality s sebou. A vezměte si do kufru či batohu knihu vážící skoro dva kilogramy při dnešních výrazně omezených váhových limitech v letecké dopravě. Co k tomu říci? Elektronická kniha je nejlepším řešením. A kdo vám nejlépe poradí? Po mé velmi dobré zkušenosti s Mgr. Lukášem Vikem není co řešit. Věřím ve schopnosti českých odborníků a pan Vik mě znovu utvrzuje v tom, že se v zahraničí nemáme za co stydět. Naopak, získal jsem velké zahraniční zkušenosti v různých zemích a v rozmanitých ekonomických a politických systémech a směle mohu tvrdit, že naši odborníci jsou na světové špici ve svých oborech. A jsem tomu velmi rád, že po dobré zkušenosti s Mgr. Lukášem Vikem i on mezi ně patří.

Ing Jan Žák, spisovatel, o spolupráci se mnou napsal: Při hledání nakladatele pro svou elektronickou knihu jsem vlastně náhodou zvolil Mgr. Lukáše Vika. Byla to šťastná volba, knížka vyšla bez problémů, přestože jsem jednotlivé články posílal postupně a nikoliv najednou, jak je zvykem. Jsem spokojený i s cenou za vydání knížky. Panu Vikovi patří mé díky a slib, že vydání příští e-knížky, kterou píši, svěřím opět jemu.

Markéta Tkadlecová, autorka romantického příběhu, o spolupráci se mnou napsala: Ráda bych poděkovala Mgr. Lukáši Vikovi za perfektní spolupráci při tvorbě a prodeji mé e-knihy. Pracuje rychle, spolehlivě, jednání s ním je přínosné a kreativní. Děkuji a doporučuji 🙂

Karel Václav Kupka, spisovatel, o spolupráci se mnou napsal: S panem Vikem již spolupracuji téměř dva roky a za tuto dobu mi vydává už čtvrtý román. S jeho prací jsem maximálně spokojen, zejména v návrzích grafické úpravy obálek, které na první pohled prezentují autora. Kvalita jeho odvedené práce včetně dohodnutých termínů je na vysoké úrovni a já věřím, že naše spolupráce bude fungovat na stejně vysoké úrovni při vydávání mých dalších románů. Nově začínajícím autorům jej mohu s klidným svědomím doporučit.

Libor Kvapil, spisovatel, o spolupráci semnou napsal: Lukáš Vik mi vydal elektronickou knihu Strašilka z Přízračného ostrova. Také dělal sazbu a grafický návrh obálky. Výsledek se mi moc líbil, perfektní práce! Mám v plánu se Lukášovi v budoucnu opět ozvat s novou knihou. Děkuji a těším se na další spolupráci.

Ermias Tullu: spisovatel, o spolupráci se mnou napsal: S přístupem Databook.cz, v mém případě s provozovatelem portálu Mgr. Lukášem Vikem, jsem byl velice spokojen. Pan Vik mi neustále trpělivě a k věci odpovídal na spoustu mých dotazů. Hlavně reagoval skoro okamžitě – ne tak obvyklý fenomén při komunikaci na dálku, alespoň dle mého pozorování. Tím, že jsem vydával knihu poprvé, byl pro mě tento přístup velice hodnotný a pomohl mně zorientovat se. Oceňuji a vážím si toho, když lidé rádi a rychle komunikují. I samotné zpracování a vydání e-knihy bylo velmi rychlé. Určitě doporučuji.

Klára Bártová, spisovatelka, o spolupráci se mnou napsala: Pana Vika mohu vřele doporučit. Tvorba mé první elektronické knihy probíhala velmi hladce. Na veškeré dotazy jsem dostávala bleskové a trpělivé odpovědi, a to v jakoukoliv denní dobu. Neuvěřitelné 🙂

Michal Mrhač, podnikatelský poradce, o spolupráci se mnou napsal: S Lukášem Vikem spolupracuji již dlouhou dobu. Pomohl mi připravit můj e-book po technické stránce, vytvořil vizitky a plakáty. Oceňuji jeho cit pro detail, rychlost a ochotu naslouchat mým potřebám. Spolupráce vždy probíhala tak, že mi Lukáš dodal hotové návrhy a já jsem k nim neměl žádné výhrady, což je dnes v oblasti grafické tvorby velkou vzácností. Lukáš je velmi svědomitý a pracovitý. Určitě doporučuji využít jeho služeb ostatním.

Michaela Schmiedlová, podnikatelka, o spolupráci se mno napsala: Pana Lukáše Vika všem vřele doporučuji. Napsala jsem knihu a nechtěla, aby mi jen tak ležela v šuplíku. Po průzkumu trhu e-vydavatelství jsem se rozhodla pro spolupráci právě s ním a vůbec nelituji. Vše řešil obratem a k mé naprosté spokojenosti 🙂

Petr Sagitarius, spisovatel, o spolupráci se mnou napsal: Profesionální přístup, snadná domluva, ochota. Doporučuji všem začínajícím autorům.

Líbí? Pošlete to do světa. Díky