O mně

Lukáš Vik

Jsem WordPress webdesignér a UX návrhář webů – a tak trochu blázen do Ruby on Rails

Github: https://github.com/LukVik
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/lukasvik/

Webdesignu se věnuji již více jak 12 let. Mám hluboké teoretické i praktické základy nejen z oblasti UI a UX designu.

Od grafika a kodéra jsem se dostal až k UX designu, návrhům webů a prototypování. Moji silnou stránkou je schopnost se vcítit do role uživatelů webu. Zajímají mě lidé a jejich chování. Mám radost z dobře odvedené práce, když weby fungují a lidé je snadno používají. Zajímají mě výsledky. Nebojím se statistiky. Dokážu kombinovat levou (analytickou) i pravou (kreativní) hemisféru. Zajímají mne souvislosti. Díky přesahům, komplexnímu přístupu a zkušenostem, věřím, že dokážu pomoci.

Pro koho jsou mé služby

Pracuji pro majitele drobných firem, podnikatele i živnostníky, kteří potřebují web pro své podnikání a uvědomují si jeho důležitost.

Co nabízím:

Kromě poradenství nabízím kompletní tvorbu webů. Tvořím úspěšné webové stránky. Celý postup tvorby webu začíná úvodní konzultací, následuje návrh struktury webu, tvorba webu, marketing webu. Portfolio.

Dokážu poradit zejména vám, které zajímá, jak si váš web stojí, a máte zájem ho zlepšit. Výhodou je, že úpravu webu, jestliže budete chtít, mohu udělat já

Kdo mě učil webdesign:

Jazyky: Angličtina (B2)

Po absolvování přírodovědecké fakulty v roce 2008 jsem začínal na pozici webového grafika pro MultiMedia Software.

Později, od roku 2009, jsem v Artamira webdesign studiu navrhoval weby, tak jak se navrhovat mají: Ptal jsem se klientů webového studia, co od webu potřebují, jaké mají zákazníky, proč dělají, to co dělají atd. Teprve po výzkumu jejich potřeb, jsem vytvořil návrh webu včetně podstránek.

Roku 2012 jsme s bratrem založili knihkupectví s elektronickými knihami Databook.cz, které funguje i jako nakladatelství elektronických knih do dnes.  

V roce 2019 – 2020 jsem pracoval ve společnosti JCHsoft s.r.o. jako Ruby on Rails vývojář, měl jsem tam na starosti psaní testů pro aplikaci Workvector.com a ještě další dva projekty pro klienty z Ameriky.

Schopnosti a znalosti:

— Příprava různých variant řešení (Prototypování)

— Wireframing (Axure).

— Uživatelské testování webů (UX experience).

— Grafický design a webdesign (Photoshop, Illustrator).

— Kódování – HTML / CSS3 / JS / PHP / RUBY.

— Google Analytics a Google Search Console

— WordPress a Vývoj webových aplikací v Ruby on Rails

— Facebook reklama

Technologie

Jazyky a frameworky: Ruby on Rails (Ruby), Nette (PHP), Slim, ERB, Latte, CSS3, HTML5, jQuery, Bootstrap, SVG a CSS3, SASS, LESS, Yarn, NPM, Webpacker…

Databáze: MySQL a PostgreSQL. Verzovacích nástrojích jako Github, Bitbucket…

Zkušenosti s psaním automatizovaných testů: MINITEST, Capybara a Selenium

Základní znalost příkazů Linux a prostředí Apple
Vynikající znalost grafických programů od ADOBE, AXURE

Co dělám ve volném čase?

Mám rád přírodu, chodím do ní. Od malička mě bavilo malování. Láska k přírodě a snaha si odpočinout od počítače mne vedla ke krajinomalbě, kde se vše spojuje.

Jsem fanda do fantasy příběhů (Sapkowského, Tolkiena…), zajímá mne také historie. Dříve jsem se věnoval historickému šermu.

Rád putuji a maluju v přírodě. Cvičením se snažím bojovat proti sedavé práci.

Zaujaly vás mé obrazy?

Mrkněte na INSTAGRAM

Předchozí zaměstnání

8/2019–10/2020: JChsoft s.r.o. – Ruby on Rails vývojář a tester
Programování webových aplikací – znalosti Ruby, Ruby on Rails, Git, MySQL, PostgreSQL, DRY, REST, Psaní automatických testů pomocí minitest, Capybara systémové testy aj
Reference: Josef Chmel (+420 777 849 212)

1/2012–dosud: Databook – Webový kodér a UX designer
Programovani, Frontend, Marketing, SEO, UX

2008–2012: Artamira webdesign studio – Frontend vývojář a Web designer
Reference: Petra Marková(+420 774 076 840)

2008–2011: MultiMedia Software – Grafický designér
Reference: Miroslav Knápek (+420 608 825 603)

Doporučují mě

Miroslav Knápek, programátor, o spolupráci se mnou napsal: Pan Lukáš Vik pro mne dělal již několik designů webů. Vždy jsme se dokázali domluvit k oboustranné spokojenosti a co více, také ke spokojenosti klienta.

Petra Marková, programátor v Ruby on Rails, o spolupráci se mnou napsala: S Lukášem Vikem spolupracuji již několik let na tvorbě webových stránek, e-shopů a dalších webových aplikacích. Nejenže je Lukáš výborný webový návrhář, ale také se orientuje v SEO, programování a celkové uživatelské přívětivosti aplikací. Oceňuji také jeho výbornou komunikaci s klienty i se mnou jako s programátorem, protože ví, jak problém programátorovi popsat. Vždy byl schopen najít řešení. Doporučuji!

Marian Kadlec, projektový manažer webových projektů a UI/UX designér, o spolupráci se mnou napsal: Spolupráce s Lukášem je vynikají a příkladná. Zpracování je na vysoké úrovni, stejně jako ochota a profesionální přístup. Lukáše mohu jen doporučit.

Pavel Slánský, Dřevoservis.cz, o spolupráci se mnou napsal: Pan Lukáš Vik ochotně a rychle provádí jakékoliv mnou navržené úpravy na mém webu. Určitě ho doporučuji jako spolehlivého a kreativního web designéra a programátora.

Milan Hašek, Gaplox, o spolupráci se mnou napsal: Pan Vik nám navrhl layout webového formuláře pro naše klienty. Spolupráce byla velmi profesionální a rychlá. Navržený layout byl dotažen do konce po všech stránkách a neměli jsme tak z naší strany již téměř žádné připomínky. Spolupráci s pane Vikem bych doporučil. Pokud budeme v budoucnu opět potřebovat tyto služby, určitě se na něj obrátíme.

Chcete mi také napsat referenci?

Možností je několik. Vyberte si, tu která vám vyhovuje nejlépe. Prosím napište mi, jak jste byli spokojeni s mými službami, zajimá to nejen mne, ale pomůže to i dalším potenciálním zákazníkům. Předem děkuji a těším se na vaši zpětnou vazbu.

Líbí? Pošlete to do světa. Díky