ikonka šipky nahoru

11 affiliate programů a sítí pro váš marketing

Víte, co je Affiliate marketing, a k čemu je? Jaké jsou affiliate programy a sítě, které můžete použít? Sepsal jsem stručný článek o affiliate marketingu. Na konci najdete odkazy na 11 affiliate sítí a programů. Podívejte se.

Co je Affiliate marketing

Reklama, kdy odměnou za propagaci produktu (inzerenta), jsou procenta (někdy fixní částka) z hodnoty prodaného výrobku. Tyto peníze dostanete Vy, pokud tento produkt propagujete na svém webu, sociálních sítích atp. Podmínkou je jediné. Kupující musel přijít na web inzerenta z vašeho webu. Nejčastějším způsobem je umístění banneru nebo odkazu na produkt na jiném (vašem) webu, kterým může být např. blog, nezávislý internetový portál, ale i YouTube atp. Důležité je mít přehled o návštěvnosti a hlavně počtu a hodnotě objednávek.

Výhody affiliate marketingu pro inzerenty

Výhodou pro inzerenty je, že weby affiliate sítě mají relevantní obsah vztahující se k propagovanému zboží. Takový odkaz může být zajímavý i z hlediska SEO v rámci linkbuildingu, může dobře sloužit z hlediska kontextu (recenze knih, různá doporučení atp.) a návštěvníci jej budou považovat za užitečný. Zvýší se tak motivace na odkaz kliknout a šance, respektive pravděpodobnost, že si produkt návštěvník objedná.

Provize za affiliate pro poskytovatele inzerce (publishery)

Výše provize za affiliate marketing se pohybuje mezi 2 – 20 % z ceny produktu (bez DPH a poštovného). Cenově je výhodná jak pro majitele webu, tak zadavatele affiliate reklamy (inzerenta). Affiliate marketing totiž patří mezi efektivnější formy reklamy na internetu, protože inzerent platí pouze za opravdu uskutečněné prodeje. To ji odlišuje od PPC (Pay Per Click) nebo PPV (Pey Per View) reklamy, kdy platíte za kliknutí nebo počet zobrazení. Pro publishera se jedná o téměř pasivní příjem, odpadá starost s logistikou atd.

České affiliate programy a sítě

Seznam affiliate programů

Hledáte seznam českých affiliate programů? Podívejte se níže:

 • Affiliate – Katalog a magazín slovenských affiliate kampaní.
 • Affiliatekatalog.cz – Největší český katalog provizních programů.
 • Webtrh – seznam českých affiliate provizních programů.

Seznam českých affiliate sítí

Hledáte nejen české affiliate sítě? Affiliate marketing je časově náročnější na získávání partnerských webů, nastavení a také poněkud složitější na správu celé sítě affiliate partnerů (např. vyplácení provizí). Pokud potřebujete spravovat a propagovat více kampaní z jednoho místa, může proto hodit seznam níže:

 • Affial.com – oproti Affilboxu, sami osloví publishery (majitele webů), odměna je procentuální podíl ze zprostředkovaného obratu. Zaměřuje se na zdraví, péči o tělo. Pokrývá Českou republiku, Maďarsko, Slovensko a Rumunsko.
 • Affilbox.cz – stačí implementovat, spustit a zaplatit, síť (publisherů) si vytváříte vy, snadná správa více kampaní.
 • Affilmax.cz – affiliate síť z oblasti bydlení a nábytku
 • AffiliatePORT.eu – mezinárodní affiliate síť s vlastními výkonnostními projekty. Zahrnuje: Polsko, Maďarsko, Českou republiku, Slovensko…
 • eHUB.cz – affiliate síť hlavně z odvětví módy, zdraví a financí, sami osloví publishery (majitele webů).
 • CJ affiliate.com – affiliate síť pro USA, Francii, Německo, Velkou británii, Švédsko, Španělsko
 • eSpolupráce – Nejvýhodnější affiliate síť v ČR
 • Dognet.cz – Affiliate síť zaměřená na obsahové publishery (partnery)

Komu se affiliate vyplatí?

Affiliate marketing se vyplatí a dobře funguje, pokud máte vyšší marži na zboží, a jeho prodejní cena je alespoň několik set korun.

Líbí? Pošlete to do světa. Díky